-İnTeRnEtİn En SaMiMi BiLgİ pAsAJıNa HoŞgElDiNiZ-
komik pc fıkraları Uyeols10
komik pc fıkraları Uyeols10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaForum HakkındaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Sohbet | Forum
Destek
En son konular
» osmanlıca pc terimleri :)
komik pc fıkraları SaatCuma Nis. 22, 2011 12:12 pm tarafından scofield

» adminciğimizin doğum günü
komik pc fıkraları SaatÇarş. Şub. 16, 2011 11:17 am tarafından PRENSES

» kandiliniz mübarek olsun
komik pc fıkraları SaatPtsi Şub. 14, 2011 10:43 am tarafından scofield

» site yapımı
komik pc fıkraları SaatC.tesi Şub. 12, 2011 3:11 pm tarafından OSMAN

» Can yücel anladım şiiri
komik pc fıkraları SaatSalı Ocak 25, 2011 2:53 pm tarafından melis

» iğrenç espiriler
komik pc fıkraları SaatSalı Ocak 25, 2011 11:42 am tarafından Admin

» Alttaki üyeye şarkı armağan et
komik pc fıkraları SaatSalı Ocak 11, 2011 2:42 pm tarafından melike nur

» komedi dükkanı
komik pc fıkraları SaatSalı Ocak 11, 2011 10:57 am tarafından Mainboard

» Kayıp Şehir
komik pc fıkraları SaatPerş. Ara. 30, 2010 1:24 pm tarafından PRENSES

Galeri
komik pc fıkraları Empty
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
En iyi yollayıcılar
Admin
komik pc fıkraları I_vote_lcapkomik pc fıkraları I_voting_barkomik pc fıkraları I_vote_rcap 
evrim
komik pc fıkraları I_vote_lcapkomik pc fıkraları I_voting_barkomik pc fıkraları I_vote_rcap 
merve
Mainboard
şevval
rüya
scofield
melis
angel_demon
SECRET
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 81 kişi Salı Ara. 14, 2010 3:37 pm tarihinde online oldu.
Kontrol Panel
komik pc fıkraları ConfigureProfiliniz
Bilgiler
Seçenekler
İmza
komik pc fıkraları Kwalletmanager Sosyal
Arkadaş ve Tanınmamış
Üye listesi
Grup
komik pc fıkraları Newmsg Özel Mesaj
Gelen Kutusu
ÖM Gönder
komik pc fıkraları Kthememgr
Gözlenmiş Konular
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Grafik Araçları İndir
Multimedia

komik pc fıkraları

+3
rüya
şevval
Admin
7 posters
YazarMesaj
Admin
Forum Hackeri
Forum Hackeri
Admin

Kova Horoz
Doğum tarihi : 12/02/93
Lakap : 'sız

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatÇarş. Şub. 10, 2010 9:30 pm

1) Belki çoğunuz duymuşsunuzdur; şu "masa bitti" hikayesini ama bir de duymayanlar için bir de ben anlatıyım. 1994 senesiydi. Bir arkadaşım okula bizi ziyarete gelmişti. Sonra başından geçen bir olayı anlattı. Bunlar bir yere makine vermişler. Verdikleri yerdeki artık köy ağasımıdır bilmem, bu makineyi alan adam yav aldım ama neyin nesi diye merakından makinenin düğmesine basıp açmış. Yanında kimse de yokmuş herhalde. Sonra fareyi farkediyor. Bakıyorki fareyi götürdükçe ekranda bir şeyde hareket ediyor. Bundan sonra butonu farkediyor. Butona basıp bir pencereyi alıp taşımaya başlıyor. Daha sonra masanın kenarına kadar fareyi getiriyor. Ama pencerede daha orta yerde olan pencereyi daha kenara çekmek için masa yetmeyince açıyor telefonu masa bitti ne yapayım...?

2 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Yazdığımız programın kursunu veriyorduk. Orada daha hiç bilgisayar görmemiş insanlara program anlatıyorduk. Orda birisi dikkatimizi çekti. Adam fareyi alıyor altındaki yuvarlak topu eliyle oynatıyor sonra yere koyup parmağı ile sinek avlar gibi tak basıyor. Fare kayıyor bir türlü isabet ettiremiyordu. Biz de o sıralar programın testlerini yeni bitirmiştik. Adam yav bu program çalışmıyor deyince bir iki baktım ama program çalışıyor. Ben adamın neden çalıştıramadığını farketmediğimden pek ilgilenmedim. Arkadaşım farketmiş.Ordan bağırıyor: "Mouse'u parmaklamayın avuclayın..."
3 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Şaka maka değil gerçekten olan bir olay. Bir ara daha bilgisayar virüslerinin yeni yeni Türkiyede yaygınlaştığı iyi kötü pek çok kişinin bilgisayar virüsünden haberi olduğu dönemlerdi. Bir devlet dairesinde ekrana çıkan değişik yazıların sebebini sorunca cevap olarak bilgisayarlara virüs bulaştığını öğreniyor. Bilgisayarlar filitlenip (lanıp) bir hafta kullanıma kapatılıyor.
4 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ara hangi dergi idi hatırlamıyorum şöyle bir mektubu yayınlamışlardır."Yav programlarda hep "press any ***" diye mesaj çıkıyor. Ancak ben klavyede "any" diye bir tuş bulamadım."
5 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Bilirsiniz BNC network kabloları anten kablosu gibi kablolardır. Delinmemeleri gerekir. Kısa devre olduklarında network çalışmaz. Birileri farketmediği sürece networkün neden göçtüğünü tespit etmek son derece zordur. Birileri duvarda dursun diye bu kabloyu zımbalamış.
6 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Virüslü disketler olayını pek çoğunuz biliyorsunuzdur. Yine dergilerden birinde şöyle bir mesaj vardı. "Disketin kenarında bir delik var. Virüs oradan mı giriyor acaba." Başka bir yerde şöyle bir mesaj vardı. "Disketteki virüs bize bulaşırmı.", Bir başkası disketlerini virüslerden korumak için poşetleyip kolonyayla siliyor.
7 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Gümüşhane'nin birilçesinde kömür ocaklarının bilgisayarı arızalanır. Yaklaşık 200 km kadar öteden binbir güçlükl eve yüksek meblağlarda ücretle bilgisayarcı getirirler. Bilgisayarcı 2-3 saat bilgisayarlabaşbaşa bir odada kalır, bilgisayarı tamir eder. Giderken sorarlar nesi varmış? Cevap: Beynine sinek kaçmış.
8 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir gun bizim muşterilerden birisi ararıyor ve programa giremedigini soyluyor ve biz diyoruzki ekranda ne var hic bişi gozukmuyor dır de bakalım diyorsunuz adam telefonda size dir diyor ) ** birde baska adama dir de diyorsusunuz dir diyor sonra ne oldu diyorsunuz bişi olmuyor diyor bir daha dir de diyorsunuz ne oldu yine bişi yok ekrandakileri oku diyorsunuz adam iki tane yan yana dir yazmıs enter'e basmamıs boyle olaylar.
9 -------------------------------------------------------------------------------------------------
İşyerinde yeni mac kullanmaya başlayan bir kadın problemle karşılaşır ve destek birimine telefon eder. Destek birimindeki arkadaş telefonda yardım etmeye çalışır."Mouse ile ekrandaki programın üzerine tıklatın" der. Telefonden gelen ses "Tık Tık" Kadın mouse ile ekranın camına tıklamıştır.
10 -----------------------------------------------------------------------------------------------
Bundan 3-4 yıl önceydi..Yalvar yakar commodore 64 'ü bir pentium yaptık!!! Neyse bilgisayar geldi , ben babama uzun uzun anlattım ne var ne yok diye...İşte virüs şudur, şöyle girer vs. İşimiz bitti bilgisayarı kapadım.Ve bana dedi ki
-Bilgisayarı örtsene olum virüs mirüs girer.
11 -----------------------------------------------------------------------------------------------
İstanbul'da staj yaptığım bir şirkette sattığımız programlar konusunda telefonla da bazen yardımlarda bulunurduk, bir gün Sedat telefonla karşı tarafı yönlendirmektedir. Karşı tarafta onun dediklerini yapar. Sedat şimdi file'a bas der adam tıklar, şimdi edit'e, daha sonra options falan bas dediğinde adam bunları çok güzel bir şekilde anlamaktadır ve yerine getirmektedir, daha sonra Sedat, şimdi de ENTER'e bas der, ekranın başında yaklaşık bir dakika enter arayan dostumuz en sonunda bulamayıp "siz bize enter satmamışsınız!" diyerek haklı tepkisini dile getirir.
12 -----------------------------------------------------------------------------------------------
Yeni bilgisayar kullanicilarindan biri, bilgisayar aldigi sirketin ucretsiz danisma hattini arayip soyle bir soru sorar:
-Benim bilgisayarimin bardakligi kirildi da ne yapabilirim?
Karsidaki gorevli:
-Efendim bizim bilgisayarlarimizin orjinalinde bardak altligi falan yok. Belki aldiginiz araci kurumun promosyonudur.
-Ama bilgisayar kasasina bitisikti...
-Allah Allah, bi tarif edermisiniz.
-Bilemiyom ama uzerinde "24x" yaziyordu.
13 -----------------------------------------------------------------------------------------------
Bir arkadaşımdan dinlemiştim. Bilgisayara yeni başlamış birisine telefonla yardımcı olunmaktadır.
Teknik servis elemanı :
- Şimdi bütün pencereleri kapatın.
Müşteri:
- Biraz bekleyin lütfen.
Biraz bekledikten sonra müşteri tekrar telefon başına gelir.
- Evin bütün pencerelerini kapattım. Ancak pencerelerle bilgisayarın ne alakası var anlayamadım.
http://ctrlaltdel.wwooww.net
şevval

şevval

Yengeç Maymun
Doğum tarihi : 24/06/92

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatÇarş. Şub. 10, 2010 9:33 pm

lol! bounce rabbit
güzeldi sağ ol
rüya

rüya

Lakap : kk avcısı

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatÇarş. Şub. 10, 2010 9:37 pm

ben en çok 1 i beğendim
sağ ol bounce
evrim
Altın Üye
Altın Üye

Lakap : aşk meleği

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatPerş. Şub. 18, 2010 6:38 pm

Administratör demiş ki:
16 -------------------------------------------------------------------------------------------------
Virüslü disketler olayını pek çoğunuz biliyorsunuzdur. Yine dergilerden birinde şöyle bir mesaj vardı. "Disketin kenarında bir delik var. Virüs oradan mı giriyor acaba." Başka bir yerde şöyle bir mesaj vardı. "Disketteki virüs bize bulaşırmı.", Bir başkası disketlerini virüslerden korumak için poşetleyip kolonyayla siliyor.
13 -----------------------------------------------------------------------------------------------
Bir arkadaşımdan dinlemiştim. Bilgisayara yeni başlamış birisine telefonla yardımcı olunmaktadır.
Teknik servis elemanı :
- Şimdi bütün pencereleri kapatın.
Müşteri:
- Biraz bekleyin lütfen.
Biraz bekledikten sonra müşteri tekrar telefon başına gelir.
- Evin bütün pencerelerini kapattım. Ancak pencerelerle bilgisayarın ne alakası var anlayamadım.

ben en çok bunarı beğendim
çok komiklermiş sağ ol Laughing
merve

merve

Boğa Horoz
Doğum tarihi : 21/04/93
Lakap : MAVİ GÖZ

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatÇarş. Haz. 09, 2010 7:43 am

hepside birbirinden matrak yaw komik pc fıkraları 484901
PRENSES
Prenses fieldset
Prenses fieldset
PRENSES

Koç Horoz
Doğum tarihi : 10/04/93
Lakap : ÇILGIN

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatPtsi Haz. 14, 2010 2:12 pm

çok güzellermiş canım teşekkürler komik pc fıkraları 857826
scofield

scofield

Koç At
Doğum tarihi : 15/04/90
Lakap : yakışıklı

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatÇarş. Haz. 16, 2010 7:56 pm

PRENSES demiş ki:
çok güzellermiş canım teşekkürler komik pc fıkraları 857826

ııyyyyy
PRENSES
Prenses fieldset
Prenses fieldset
PRENSES

Koç Horoz
Doğum tarihi : 10/04/93
Lakap : ÇILGIN

komik pc fıkraları Empty
MesajKonu: Geri: komik pc fıkraları   komik pc fıkraları SaatCuma Haz. 18, 2010 8:00 am

tabi doğal olarak bi insan bu kadar aptal olunca espiriden falan anlamıyo seninde yapın bu normal yani, kendini komik duruma düşürüyorsun gerizekalı ukala kendini bişey zanneden ahmak. komik pc fıkraları 800628

komik pc fıkraları
1 sayfadaki 1 sayfası